Klášterec nad Ohří - archiv 2008
Změny jízdních řádů
(2008-12-17)
V nové změně jízdních řádů došlo k časovému posunu odjezdů některých spojů, navýšeno bylo množství spojů zajíždějících do lázeňské zóny. Rozšířena byla rovněž víkendová nabídka spojů. Zaroveň byla přejmenována zastávka Klášterec, kyselka na Klášterec - Lázně.
Linka 1
Linka 2
Slibovaná aktualizace.
(2008-12-08)
Slibovaná aktualizace na téma lázeňského areálu je hotova. Byla přidána stránka s fotografiemi a něco málo o historii lázní. Postupem času budu doplněny další zajímavosti.
Zimní doprava.
(2008-11-20, tzv; zdroj: web MěÚ Klášterec)
Klášterec n/O ve spolupráci s Kadaní budou financovat spojení obou měst s Klínovcem a Božím Darem. Budou-li příznivé sněhové podmínky, vyjede první autobus na linku již 29. listopadu. Dopravu bude zajišťovat Dopravní podnik Ústeckého kraje, jízdenka bude k dostání v předprodeji v informačních kancelářích obou měst. Zimní doprava bude v provozu o víkendech, svátcích a jarních prázdninách až do konce března.
Klášterec nad Ohří vs. Klášterec nad Orlicí podruhé
(2008-11-20, tzv)
zajímavost fdPřestože se obě města nacházejí prakticky na opačných koncích republiky a v obou oblastech zajišťuje dopravní obslužnost jiný dopravce, spojuje obě města podobný typ autobusu nasazovaný na linky ZDO. Jak Autobusy KV, tak ČSAD Ústí nad Orlicí (Icom transp.) vsadili v obnově vozového parku na typ MB - Intouro. Porovnat vozy obou dopravců můžete na přiložených fotografiích.
Malí dopravci.
(2008-10-20, Tomáš Zavadil)
Do přehledu malých dopravců byly doplněny fotografie vozového parku dopravce Dagmar Šmídová. Viz sekce Ostatní doprava.
Paví příběhy.
(2008-10-20, Tomáš Zavadil)
Pár fotografií z pavího toulání po městě bylo přidáno na samostatnou stránku.
Pohled do minulosti
(2008-10-19, Tomáš Zavadil)
O tom, že ne vždy vše fungovalo, jak má, svědčí následují článek z roku 2005 zveřejněný na informačním portálu InReport. Prostřednictvím novinového článku vyjádřili občané města nespokojenost se stávajími autobusy vypravovanými na linky MHD. Připomeňme, že v době napsání článku zajišťovali provoz linky č. 1 dvě Karosy B732 a jeden vůz linkového provedení C734.
Obnova zámeckého parku.
(2008-10-13, tzv; zdroj: web MěÚ Klášterec)
Město Klášterec uspělo se žádostí o dotaci na projekt Regenerace zámeckého parku a lázeňské pobřežní kolonády. Projekt zahrnuje nové cesty, veřejné osvětlení v parku, opravu Sala Terreny a nádvoří zámku. Nový minerální pramen, výstavbu lázeňské pobřežní promenády s cyklostezkou, úpravu Zahradní ulice. Mezi parkem a lázeňským areálem by pak měl vyrůst centrální park s dětským hřištěm.
Přírůstek ve vozovém parku
(2008-10-07, Tomáš Zavadil)
Ve vozovém parku se objevil druhý autobus LC735 - 4U6 4717. Obdobně jako Renault FR1 má i tento vůz novou variantu nátěru dopravce.
Navýšení provozu MHD.
(2008-10-05, Tomáš Zavadil)
Rada města na svém zasedání rozhodla o navýšení spojů. Změna se dotkne především lázeňského areálu, kam by mělo zajíždět větší množství spojů a víkendového provozu, kdy by měla být městská doprava v provozu celodenně. K avizovaným změnám dojde 14. prosince 2008.
Železniční doprava
(2008-07-25 , Tomáš Zavadil)
Byl zpracován článek tematicky zaměřený na železniční dopravu. Zároveň bych chtěl požádat čtenáře vlastnící fotografie související s železniční dopravou v Klášterci a časově spadající do období před započetím elektrifikace, o jejich zapůjčení sem, na tyto stránky.
Přírůstek v zájezdové dopravě
(2008-07-12 , Tomáš Zavadil)
Vozový park zájezdové dopravy doplnil nový autobus Renault FR1. Ten nahradil letitou Karosu LC736.
Aktualizace
(Tomáš Zavadil, 2008-05-29)
Drobné úpravy ve vzhledu stránek, doplnění fotografí.
Změny příměstské dopravě
(Tomáš Zavadil, 2008-01-13)
K 9. prosinci 2007 došlo k celostátním změnám jízdních řádů regionální dopravy. Více informací na stránce dopravce Autobusy Karlovy Vary.
Nejen o městské dopravě v Klášterci nad Ohří - klasterec.xf.cz