WebZdarma.cz
Městská doprava v Klášterci nad Ohří
Pohled na jeden z menších provozů městské dopravy, který je plně v soukromých rukou. Přesto však, by mu mohli některé "velké provozy" závidět. Veškerý vozový park je ve firemním nátěru se zřetelným názvem provozovatele na bocích vozidla, případně i znakem města; opravy jsou prováděny ve vlastních dílnách, k tomu vcelku slušně vypadají zastávky s moderními přístřešky pro cestující a vkusně vypadajícími označníky.
Městská doprava je v Klášterci nad Ohří provozována od roku 1997. Její provoz zajišťuje místní dopravce - Pavel Škramlík. Pro MHD jsou v současné době vyčleněny čtyři autobusy. Jeden nízkopodlažní, desetimetrový, dva menší a klasická Karosa, která bývá vypravována na linku do průmyslové zóny. Všechny vozy jsou v různých variantách firemního nátěru. Zbytek vozového parku tvoří zájezdové autobusy.

Aktualizace vozového parku
15. 8. 2016

Aktualizace vozového parku Provedena aktualizace záložky vozový park, konečně se poštěstilo potkat autobus Bova, byla doplněna záložka pro tento autobus. Ke střídání mezi vozy došlo i autobusů Renault. Opustil nás již téměř veterán v podobě staršího Renaulta FR1 a nahradila ho o generaci mladší Iliade.

Nový školní spoj
19. 5. 2016

Nový školní spoj Od začátku školního roku přibude cestujícím nový školní spoj. Na základě průzkumu u obyvatel města objedná město od září školní spoj, který spojí sídliště Útočiště s kláštereckými školami. Předpokládaný odjezd z Útočiště bude v 7:25, trasou by měl obsloužit všechny zastávky u základních škol a u gymnázia.

Nový autobus
22. 1. 2015

Do vozového parku městských autobusů přibyl ke konci loňského roku nový autobusek. Pod RZ 7U9 9990 vyjede na linky MHD Mercedes-Benz Sprinter v městském provedení, s nízkopodlažním vstupem a vyklápěcí plošinou u zadních dveří. Autobus je (obdobně jako ostatní vozy) v městském nátěru.

Jsme i na Facebooku
3.1.2014

Jako malý povánoční dárek pro vás máme aktualizace i přes Facebook, naleznete nás pod odkazem - www.facebook.com/mhdklasterec.
Nejen o městské dopravě v Klášterci nad Ohří - klasterec.xf.cz