Fotografické zajímavosti z města a okolí
Paví příběhou
(Tomáš Zavadil, 2. května 2009)
Raritou města Klášterce je možnost potkat pávy kdekoliv ve městě. Tito nádherní (a prý pyšní) ptáci jsou chování v zámeckém parku a s výjimkou noci (a zimních období) není problém potkat tohoto opeřence teoreticky kdekoliv. Byly na procházce v areálu gymnázia, nakukovali zvědavě hostům restaurace do talíře, na zastávce MHD čekali na autobus apod...
Karosa C734 na lince MHD
(Tomáš Zavadil, 26. února 2009)
Na linku MHD č. 1 jsou v současné době vypravovány autobusy SOR C.7,5 a SOR BN.10,5. Pířležitostně pak MB SPrinter. V případě výpadku některého z vozů, jsou na linku nasazeny vozy C734, které jinak zajišťují spojení průmyslovou zónou. Stalo se tak i v pátek 20. února 2009, kdy byl namísto SOR C.7,5 na jedničce nasazen vůz C734 CVA 11-77. Provedení tohoto vozu, kdy vůz má vysoké kufry a sklopné sedačky, je pro městskou dopravu spíše nevyhovující.
Nový autobus v regionální dopravě
(Tomáš Zavadil, 12. února 2009)
O provoz měziměstské dopravy se na Klášterecku stará v rámci ZDO Ústeckého kraje společnost Autobusy Karlovy Vary, která zde provozuje celkem čtyři dotované linky. Smlouva s krajem jí zároveň ukládá povinnost vypravovat i nízkopodlažní autobusy. Celkem se v Klášterci objevily celkem tři ojeté autobusy různých značek, až se na linkách objevil nový SOR BN9,5 v dvoudvéřovém meziměstském provedení.
Atmosférické autobusy v pravidelném provozu
(Tomáš Zavadil, 12. prosince 2008)
Na linku MHD č. 2 je v současné době nasazována dvojice autobusů Karosa C734. Oba dva vozy jsou v současné době z nejstarších autobusů v pravidelném provozu. Jedná se o původní autobusy Karosa řady 700 s nepřeplňováním motorem. Oba autobusy jsou po větší opravě a přestavbě na řadu 735 (vysoké kufry, sklopné sedačky) a jsou ve firemním nátěru dopravce.
Mercedes-Benz O530G CNG Citaro na Klášterecku
(Tomáš Zavadil, 18. dubna 2008)
DPÚK zajišťuje v současné době dopravu pouze na několika málo linkách na vlastní podnikatelské riziko. I proto se snaží nasadit na tyto linky atraktivní vozidla, jedním z nich je i nízkopodlažní článkový Mercedes-Benz Citaro na plynový pohon. Nasazení tohoto vozidla zároveň znamená návrat kloubových autobusů do linkové dopravy v této oblasti.
Zajímaví cestují
(Tomáš Zavadil, 27. září 2007)
Šokem může být pro návštěvníky města setkání s pávy Tito nádherní ptáci jsou chováni v zámeckém parku, teoreticky je však můžeme potkat kdekoliv. Zde se jeden z nich zřejmě chystá na výlet městským autobusem.
Lázeňský areál
(Tomáš Zavadil, 8. prosince 2008)
LÁZEŇSKÝ AREÁL. Na toto téma právě připravujeme aktualizaci. Slibovaná aktualizace na dané téma již proběhla a sadu fotografií si můžete prohlédnou na patřičné stránce.
Nejen o městské dopravě v Kláštereci nad Ohří - klasterec.xf.cz