Regionální doprava v okolí Klášterce nad Ohří - DOPRAVCI
Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova (DPCHJ) zajišťuje provoz na Klášterecku jedinou linkou, která spojuje Klášterec nad Ohří s Chomutovem, případně na vybraných spojích i s Jirkovem. Linka s licenčním označením 580 (licenčně 522 580, dříve 520 170) je trasována po hlavní silnici I/13, kde obsluhuje Elektrárny Prunéřov a obce Zelená, Málkov a Černovice. Vybrané spoje pak zajíždějí do IP Verne či ke klášterecké Porcelánce. Všechny spoje jsou ukončeny na kláštereckém náměstí.
Současná podoba regionální dopravy na Klášterecku je dílem Autobusů Karlovy Vary (AKV). Tato společnost zajišťuje ZDO na Klášterecku od září 2006. Firma svoji pozici obhájila i v následém výběrovém řízení, kde získala licence na linky v dané oblasti až do roku 2014. V současné době je provoz v oblasti zajišťován výhradně vlastními autobusy, v minulosti se na linkách objevovaly i vozy jiných společností - např. sesterské ČSAD Vsetín nebo AD Chybík.
Dopravce provozuje v oblasti šest linek (čísla licencí 522 599 - 522 604). Linky zajišťují spojení Klášterce se sousední Kadaní, Elektrárnami Prunéřov a IP Verne. SOučasně pak obsluhují horské oblasti (Kovářská a Vejprty) a okolí Klášterecka (Rašovice, Louchov atd.).
Město Klášterec nad Ohří se nachází na železniční trati 140 Chomutov - Karlovy Vary - Cheb,  což zajišťuje přímé spojení nejen s Chomutovem a Karlovými Vary, ale třeba i Ústím nad Labem, Prahou či na opačné straně Chebem.   Klášterec leží na hranici Karlovarského a Ústeckého kraje, což v minulosti způsobovalo drobné problémy při cestování osobními vlaky, neboť cestující zde byli nuceni přestupovat z vlaku na vlak. Osobní vlaky totiž byli do Klášterce vedeny ve dvou relacích - Most - Chomutov - Klášterec nad Ohří a z druhé strany Klášterec nad Ohří - Karlovy Vary. Díky částečné návaznosti jízdních řádů byl sice přestup relativně bezproblémový, ale do ideálního stavu to mělo daleko. V souvislosti se změnou jízdních řádů v prosinci 2012 a nasazením jednotek RegioShark došlo k opětovnému zavedení přímých osobních vlaků z Chomutova do Karlových Varů a zpět.
Nejen o městské dopravě v Klášterci nad Ohří - klasterec.xf.cz